Match Center
video
Αταλάντα-Φιορεντίνα 4-1: Πρόκριση με δύο γκολ στις καθυστερήσεις! (highlights)
Την ώρα που η Φιορεντίνα είχε πιστέψει ότι θα οδηγήσει στην παράταση τον ημιτελικό του Coppa Italia με την Αταλάντα, οι "μπεργαμάσκι" πέτυχαν δύο γκολ στις καθυστερήσεις και το 2-1 έγινε τελικά ένα θριαμβευτικό 4-1, που σε συνδυασμό με την ήττα 1-0 στο πρώτο ματς στην Τοσκάνη, έδωσε τη μεγάλη πρόκριση στους γηπεδούχους.
video
Λάτσιο – Γιουβέντους 2-1: Η λύση ήταν στον πάγκο (highlights)
Για 22η φορά στην ιστορία της η Γιουβέντους θα βρεθεί στον τελικό του Κόπα Ιτάλια. Ο Αλέγκρι έριξε στο 82' στο γήπεδο τον Μίλικ και αυτός σκόραρε ένα λεπτό μετά. Η Γιουβέντους έχασε 2-1 αλλά με συνολικό σκορ 3-2 προκρίθηκε στον μεγαλο τελικό
video
Φιορεντίνα-Αταλάντα 1-0: Θα μπορούσε και καλύτερα!
Προβάδισμα για πρόκριση στον τελικά του Κυπέλλου Ιταλίας πήρε η περυσινή φιναλίστ Φιορεντίνα, μετά το 1-0 στο "Αρτέμιο Φράνκι" επί της Αταλάντα, στον πρώτο ημιτελικό του θεσμού, αν και είχε τις ευκαρίες για να εξασφαλίσει ένα καλύτερο σκορ.
Υψηλές πιέσεις στο δρόμο για την κορυφή και την κούπα!
Οι νοκ άουτ διαδικασίες στους ημιτελικούς του κυπέλλου Ιταλίας και Γαλλίας αφήνουν σοβαρή την προοπτική της ανταγωνιστικότητας και του γκολ! Ικανές στο γκολ σε όποιες εκτός εδρας προκλήσεις παρουσιάζονται φέτος η Άσον Βίλα και η Λούτον
video
Γιουβέντους – Λάτσιο 2-0: Ξύπνησε και έκανε το πρώτο βήμα (highlights)
Η Γιουβέντους ξύπνησε στο δεύτερο ημίχρονο και με γκολ των Κιέζα και Βλάχοβιτς πήρε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Κόπα Ιτάλια επικρατώντας 2-0 της Λάτσιο. Στις 23 Απριλίου το δεύτερο παιχνίδι.
Στα όρια της επιβίωσης και της αξιοπρέπειας
Σε στενά περιθώρια τα αποψινά ματς για τη Μπέρνλι και τη Νότιγχαμ στην Πρέμιερ Λιγκ όπως και για την Φιτέσε στην Ολλανδία όπου η Αϊντχεόφεν και η Ναϊμέγεκν παίζουν με αβαντάζ που ανάλογα με τις συνθήκες μπορεί να αξιοποιηθούν αλλά μπορει και να αμφισβητηθούν
video
Γιουβέντους-Φροζινόνε 4-0: Πάρτι πρόκρισης στα ημιτελικά με χατ-τρικ Μίλικ! (highlights)
Η Γιουβέντους νίκησε εύκολα με 4-0 την Φροζινόνε στον τέταρτο και τελευταίο προημιτελικό του Ιταλικού Κυπέλλου και έκλεισε θέση στα ημιτελικά του Απριλίου για 36η φορά στην ιστορία της, για δυο ματς πρόκρισης στον τελικό της Ρώμης με αντίπαλο την Λάτσιο (ζευγάρι τελικού το 2017, με την ομάδα του Αλέγκρι νικήτρια). Το άλλο ματς, Φιορεντίνα-Αταλάντα.
Τεστ σοβαρότητας για Γούβε, Μπάρτσα, Γαλατάσαραϊ
Κάτω από ιδιαίτερες και όχι εύκολες συνθήκες τα αποψινά πλεονεκτήματα για Γιουβέντους, Μπαρτσελόνα και Γαλατάσαραι. Οι υποδεέστεροι, ποιοτικά αντίπαλοί τους φαβούνται κι αγχώνονται λιγότερο για ότι προκίψει
video
Μίλαν-Αταλάντα 1-2: Πρόκριση στα ημιτελικά με ανατροπή!
Η Αταλάντα νίκησε με ανατροπή 2-1 τη Μίλαν στον νοκ-άουτ προημιτελικό του Μιλάνου και προκρίθηκε στα ημιτελικά για να αντιμετωπίσει την Φιορεντίνα σε διπλά ματς τον Απρίλιο στο δρόμο για τον τελικό του Μαΐου της Ρώμης.